Forum Przemyskich Inwestycji
Remont Dworca PKP w Przemyślu - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remont Dworca PKP w Przemyślu (/showthread.php?tid=59)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - Gała - 24-03-2012

(24-03-2012, 10:29)PatricBateman napisał(a): . Wkrótce na przyległym do niego terenie, który jest miejską własnością, powstanie dodatkowy parking – mówi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla.
I tak czytam to sobie pierwszy raz i nagle w artykule jest mowa o placu, ja już prawie wstałem z wrażenia (i nadziei) i nagle jak młotkiem w głowę... "Wkrótce na przyległym do niego terenie, który jest miejską własnością, powstanie dodatkowy parking". Nosz k.rwa szok!
Teraz gdy już ochłonąłem, wpadł mi do głowy genialny pomysł i liczę że władze z niego skorzystają, a mianowicie można przecież samochodem wjechać do dworca(!), przecież jest tam tyle pustych sal że spokojnie udałoby się jeszcze bardziej powiększyć parking! Strych jest i piwnice też są całkiem niemałe, więc tam też zróbmy parking (w sumie jeszcze nie wiem jak ale liczę na kreatywność władz, jestem pewny że i tym razem nie zawiodą). A zakończę dopingiem: Panie Prezydencie do dzieła![/quote]

PB, rozumiem Twe wzburzenie lecz nie rozdzierałbym szat.Jeśli chodzi o ten niewykorzystany placyk, ten po lewej stronie, przy murze ogrodu Reformatów to przełknąłbym urządzenie na nim parkingu lecz pod jednym warunkiem.Samochody ze środka placu Legionów wyrzucamy precz.Przecież przez te lata można było się dogadać z "pekape" i urządzić na ich terenie na tzw. "szopie" miejsca postojowe z dojazdem przez bramę od Mickiewicza.Tu mogą być brane pod uwagę różne warianty np. druga brama przy Mickiewicza lub dojazd przez Staszica ale to zakrawa na większą inwestycję co nie oznacza, że nierealną.Jeśli z okazji remontu dworca można było zwalić płot odgradzający parking służbowy PKP i zamienić go na ogólnodostępny to teraz jest to kwestia wyburzenia stojących poza nim dwóch ruder i mamy parking na ładnych "parę" aut z dogodnymi dojazdami .


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - PatricBateman - 24-03-2012

(24-03-2012, 11:57)Gała napisał(a): Jeśli chodzi o ten niewykorzystany placyk, ten po lewej stronie, przy murze ogrodu Reformatów to przełknąłbym urządzenie na nim parkingu lecz pod jednym warunkiem.Samochody ze środka placu Legionów wyrzucamy precz.

Tak by było najlepiej, ale wątpię w realność takiego rozwiązania.

A co się tyczy terenu przy Mickiewicza to też oburza mnie fakt, że do tej pory nic nie udało się z tym zrobić. A przecież tych torów postojowych nie musi się likwidować, wystarczyłoby zrobić równy plac z tymi samymi torami ale w otulinie (takie coś jak na najnowszych przejazdach kolejowych) i wówczas gdy zaszłaby potrzeba postoju wagonów (przeważnie robotniczych) to zamykałoby się część parkingu właśnie pod te wagony. W takim rozwiązaniu pewnie trzeba by było zamontować dla bezpieczeństwa kilka nowych wykolejnic aby żaden wagon "przypadkiem" nie wjechał na parking.
Nic - tylko chęci!




RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - Gała - 24-03-2012

(24-03-2012, 12:16)PatricBateman napisał(a): A co się tyczy terenu przy Mickiewicza to też oburza mnie fakt, że do tej pory nic nie udało się z tym zrobić. A przecież tych torów postojowych nie musi się likwidować, wystarczyłoby zrobić równy plac z tymi samymi torami ale w otulinie (takie coś jak na najnowszych przejazdach kolejowych) i wówczas gdy zaszłaby potrzeba postoju wagonów (przeważnie robotniczych) to zamykałoby się część parkingu właśnie pod te wagony. W takim rozwiązaniu pewnie trzeba by było zamontować dla bezpieczeństwa kilka nowych wykolejnic aby żaden wagon "przypadkiem" nie wjechał na parking. Nic - tylko chęci!

Tak prawdę mówiąc te tory są potrzebne PKP jak nie przymierzając szkło w d..pie! Te wszystkie tory znajdujące się w tym rejonie czyli szeroko mówiąc pomiędzy ulicą Mickiewicza a rampą wyładunkową i dalej w kierunku dworca budynkiem dawnej ekspedycji towarowej to są nieczynne od co najmniej dwudziestu lat tory za i wyładunkowe tzw. tory ogólne.Ongiś w dobie monopolu PKP i przewozu towarów koleją na tych torach odbywał się zazwyczaj wyładunek wszelkiego dobra dla różnych firm celem zaopatrzenia miasta Przemyśla.W tej chwili transport towarów zmonopolizowały samochody i na miejscu PKP dawno pozbyłbym się tego "badziewia" bo na ewentualne odstawienia taboru (wagony, lokomotywy, drezyny) jest sporo miejsca na innych torach Przemyśla Głównego,że nie wspomnę o Bakończycach.I apel do pana prezydenta.Cisnąć tych kolejowych chomików, niech się wreszcie pozbędą uciążliwego dla siebie balastu w postaci tego terenu, który wręcz niezbędny jest miastu rozjeżdżanemu przez samochody.


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - spyDH - 20-04-2012

Dziś w Teleexpressie była krótka wzmianka na temat przemyskiego Dworca Głównego.


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - mielu - 24-04-2012

http://forsal.pl/galerie/612222,zdjecie,1,dworzec_kolejowy_w_przemyslu_wyrozniony_nagroda_zabytek_zadbany_2012.html artykuł o dworcu


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - mike21 - 30-04-2012

http://przemyskimisiek.pl/historia/77-plac-legionow-turystyczne-wrota-miasta-po-remoncie-dworca-pkp-prawie-idealne


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - Gała - 04-05-2012

Od chwili oddania naszego dworca po remoncie w użytkowanie podróżnym minął, chwała Bogu, kwartał z malutkim ogonkiem.Nieprawdaż? I co po tych przeszło trzech miesiącach zastaje hipotetyczny podróżny, który miał to szczęście i dojechał do naszej zabytkowej perełki architektonicznej? Odpowiem krótko. Bardzo niewiele.Tylko trzy kasy biletowe, WC w dawnej sali restauracyjnej, poczekalnię z paroma ławeczkami, papierowe rozkłady jazdy oraz boksy na bagaż, nie wiem czy działające.Poza tym puchy.Zabytkowe żyrandole bez kloszy, nieczynna winda z poczekalni do WC oraz nieczynne samo, rzekomo super nowoczesne, WC.Rzekomo, gdyż chyba nikt go nie oglądał poza szychami w dniu pompatycznego oddania dworca po remoncie.Dalej wymieniać?Nieczynne telewizory mające wyświetlać informacje o pociągach, nieczynne windy dla niepełnosprawnych oraz brak jakiejkolwiek informacji kto jest władny je uruchomić gdyby zaistniała taka potrzeba.Powoli postępuje dewastacja nowo oddanego obiektu.Na peronie przystacyjnym już widać wyłupanych parę kostek?, płytek? Również nikt nie pomyślał o zabezpieczeniu lamp oświetlających ten peron przed gniazdującym na nich ptactwem.Efekt? Obesrany reprezentacyjny kawałek peronu. Jak zaobserwowałem intensywność sprzątania obiektu mocno spadła widoczny jest brud na posadzkach.Dzisiaj widziałem panie z ekipy sprzątającej zajęte miłą pogawędką zamiast wyznaczonymi czynnościami służbowymi.Nadal brak jakichkolwiek obiektów handlowych lub gastronomicznych bo otwierany chyba już z półtora miesiąca Salonik prasowy Ruch-u wiosny nie czyni.I jeszcze jedno merytoryczne pytanie.Dlaczego nikt nie pomyślał by informatory o przyjazdach i odjazdach pociągów wiszące przed remontem nad wejściami do bocznych korytarzy przenieść do pomieszczenia nowej poczekalni.Jest tam sporo miejsca.W Tarnowie informacje o pociągach podawane są na ekranach telewizorów oraz poprzez tablice informacyjne. I żeby nie było, że tak się czepiam tylko zabytku to dodam, że trawniki w okolicach wyjścia z tunelu przy Czarnieckiego i przy dworcu międzynarodowym same się proszą o kosę.Jeszcze z dwa tygodnie i kolei z poza trawy nie będzie widać.


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - TeddyBear - 05-05-2012

Ponizsze informacje zacytowane ze strony:

http://forum.gazeta.pl/forum/w,165,135405427,135405427,Dworzec_Glowny_PKP_gnije_na_potege_farba_odpada_.html

Autor: Gość: podróżny IP: *.tktelekom.pl 25.04.12, 15:39
Przemyśl
"Dworzec Główny PKP gnije na potęgę, farba odpada!
Witam wszystkich piewców oddanego niedawno Dworca Głównego PKP w Przemyślu. Szkoda, że inwestycja za 25 milionów złotych już gnije. Strach pomyśleć, co będzie dalej. Pamiętam ten dworzec od lat i nigdy nie był w takim stanie! Tynk odpada, grzyb na ścianach. Grozi katastrofą! Ciekawe, czy osoby nadzorujące prace między innymi z ramienia prezydenta Przemyśla zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Był obiór, wielka feta, a my zostaniemy z gównem!
Poniżej kilka fot zrobionych na przełomie marca i kwietnia 2012 roku, a więc na dwa miesiące od hucznego oddania do użytku. Zdjęcia nie są fotomontażem, choć trudno w to uwierzyć!!!"
(zdjecia sa dostepne na stronie j/w)



RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - hmm - 06-05-2012

Trudno komentować treść tej wiadomości, natomiast zdjęcia faktycznie porażające. Mam nadzieję, że umowa przewiduje jakiś okres gwarancji...


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - Gała - 25-05-2012

Na większości żyrandoli w pomieszczeniach dworca zainstalowano klosze.