Forum Przemyskich Inwestycji
Remont Dworca PKP w Przemyślu - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remont Dworca PKP w Przemyślu (/showthread.php?tid=59)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - tira-rira - 07-11-2011

(07-11-2011, 19:29)hmm napisał(a): W dzisiejszym Teleexpressie była wzmianka na temat remontu dworca.

http://tvp.info/teleexpress/wideo/07112011-1700/5498809

od 00:13:16




RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - spyDH - 12-11-2011

[Obrazek: 68447739444110298616.jpg]

Bardzo mnie cieszą te wystające kabelki. Jest ich na prawdę ogromna ilość i jeśli do każdego będzie podłączona jakaś "lampka" to efekt będzie nie z tej ziemi:

[Obrazek: 29856079691403543205.jpg]



RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - PatricBateman - 14-11-2011

Portal Wirtualna Polska przedstawił zdjęcia 10 najpiękniejszych dworców kolejowych w Polsce. Oczywiście Przemyśl Główny (nie mogło być inaczej) znajduje się w tym rankingu obok m.in. Krakowa, Wrocławia, Gdańska. Możemy być dumni, że mamy w posiadaniu takie cudo!
Ranking znajduje się TUTAJ


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - gregory - 17-11-2011

Nie wydaje wam się, że te daszki, które zakładają psują cały efekt remontu..?


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - marcus - 21-11-2011

Cytat:Dobiega końca remont Dworca Głównego PKP w Przemyślu

Dodano: 21 listopada 2011, 10:15 Autor: Dariusz Delmanowicz, nowiny24.pl


Do końca listopada powinien zakończyć się trwający od maja ub. roku remont Dworca Głównego PKP w Przemyślu. Zabytkowy gmach wrócił do dawnej świetności.

Efekty prac specjalistów z firmy Budimex, która wygrała przetarg na realizację robót są imponujące. Neobarokowy gmach z XIX wieku odzyskał dawną świetność.

Rozmach, z jakim wykonano kończący się właśnie remont widać zwłaszcza w holu głównym, a także w innych pomieszczeniach, np. dawnej restauracji, poczekalni.

Przez lata pasażerowie, którzy z nich korzystali widzieli brudne ściany i wyczuwali trudny do zniesienia zapach. Mało, kto zwracał uwagę na cenne, ale zakurzone i częściowo wyblakłe malowidła autorstwa Feliksa Wygrzywalskiego, Jana Talagi i Mariana Strońskiego. Po odrestaurowaniu wyglądają jak nowe.

Koszt całej inwestycji przekroczył 80 milionów złotych. Jeszcze w grudniu br. przemyślanie oraz klienci narodowego przewoźnika będą mogli na własne oczy zobaczyć efekty prac.

Oprócz modernizacji dworca w Przemyślu, Polskie Koleje Państwowe w całym kraju prowadzą szacowany na 980 milionów złotych program rewitalizacji tego typu obiektów. Finansują je z funduszy Unii Europejskiej, budżetu państwa oraz własnych dochodów.



RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - lyncz - 22-11-2011

Zauważyłem, że przy zejściu do tunelu od strony Placu Legionów i bezpośrednio od dworca zamontowano windy dla niepełnosprawnych. Czyli pewnie przejście górą i magiczny guziczek z symbolem wózka znikną po remoncie. Niestety nie miałem aparatu przy sobie i liczę na to, że ktoś mnie wspomoże fotorelacją.


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - PatricBateman - 22-11-2011

Już nie mogę się doczekać otwarcia dworca! Zgaduję, że pojawi się kilka ciekawych osobistości ze świata kolejowego (Prześluga, Massel, może nowy minister infrastruktury). Mam nadzieję że padną jakieś obietnice dotyczące rewitalizacji ostatniej nieremontowanej części linii nr 91 (Munina - Przemyśl).


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - pewe - 22-11-2011

Jadąc dzisiaj ulicą Kopernika w kierunku Czarnieckiego rzuciły mi się w oczy szpetne reklamy na ogrodzeniu PKP. Duże bilbordy zasłaniają odrestaurowany dworzec i sądzę, że muszą jak najszybciej zniknąć. Od tej strony wjeżdżają dalekobieżne autobusy na dworzec PKS, także z turystami, więc wstyd zabytek za bilbordem chować.


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - tira-rira - 24-11-2011

Dzięki uprzejmości pana Janusza Korniluka z PKP S.A Oddział Dworce Kolejowe prezentuję dwie skromne fotki i plan pomieszczeń dworca...

[Obrazek: DSC09328.jpg]

[Obrazek: DSC09333.jpg]

[Obrazek: plan_dworca.jpg]

Tutaj plan w pdf w większej rozdzielczości

Jeśli ktoś jest zainteresowany wynajmem powierzchni na dworcu to nie ma problemu Smile
Na dzień dzisiejszy są jeszczcze wolne powierzchnie:
- Restauracja wiedeńska zaznaczona na rzucie nr (GO.01) pow. 293 m2 stawka 22zł netto.
- Hostel o pow. 119m2 stawka 20zł netto
- Sala kolumnowa pow. 89,2m2 (UO.02) zielona 20zł netto
- Pomieszczenia po kasach PKP przy hali głównej pow. 44,20zł netto
- Pomieszczenia piwnicy pow. 380,9 (U-1,03)


RE: Remont Dworca PKP w Przemyślu - Gała - 24-11-2011

(22-11-2011, 23:36)pewe napisał(a): Duże bilbordy zasłaniają odrestaurowany dworzec i sądzę, że muszą jak najszybciej zniknąć. Od tej strony wjeżdżają dalekobieżne autobusy na dworzec PKS

Akurat te tablice reklamowe zasłaniające dworzec PKP stoją na terenie dworca PKS.