Forum Przemyskich Inwestycji
Remont "Domku Ogrodnika" - Wersja do druku

+- Forum Przemyskich Inwestycji (https://frp.com.pl/forum)
+-- Dział: Architektura i Estetyka Miasta (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Remonty zabytków (https://frp.com.pl/forum/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Remont "Domku Ogrodnika" (/showthread.php?tid=14)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Remont "Domku Ogrodnika" - Kostek - 25-09-2009

Już wkrótce neogotycki Domek Ogrodnika odzyska dawny blask dzięki całościowemu remontowi, który wykonuje firma PA NOVA w zamian za budowę galerii "Sanowa".

Przeczytaj więcej: http://frp.com.pl/artykul-7-domek-ogrodnika.html


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - Gała - 19-10-2009

Byłem wczoraj w parku, zauważyłem, że zdemontowano ogrodzenie wraz z bramą wejściową od Reja.Nawiasem mówiąc ogrodzenie zabytkowe, pochodzące z klatek zwierzyńca (mini ZOO jak powiedzielibyśmy dzisiaj) mieszczącego się gdzieś przed wiekiem w parku. Mam nadzieję, że tylko do renowacji a nie na złom!


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - manex - 20-10-2009

tam w domku ma być kawiarnia to wiesz może ogrodzenie przeszkadzałoby w ogródku piwnym Big Grin z reszta nie wiem nie byłem tam i nie widzialem hehe


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - Gała - 27-10-2009

(25-09-2009, 11:45)Kostek napisał(a): Już wkrótce neogotycki Domek Ogrodnika odzyska dawny blask dzięki całościowemu remontowi, który wykonuje firma PA NOVA w zamian za budowę galerii "Sanowa".
Już prawie odzyskał. Prawie, bo efekt całości psują facjaty przykryte zwykłą blachą ocynkowaną, niewspółgrającą z resztą dachu. Również pozostałe obiekty wyróżniają się in minus ze względu na pokrycie dachów prostą blachą ocynkowaną. Ciekawe, czy to zalecenia konserwatora zabytków, czy też oszczędności wykonawcy wynikłe z kryzysu?


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - tira-rira - 31-10-2009

Dzisiejszego dnia:

[Obrazek: 8cd70aa9eeb99f79.jpg] [Obrazek: 2532a08d713ce31d.jpg]

[Obrazek: f474d089ef4217fb.jpg]

[Obrazek: 5901a1681fc9243d.jpg]

[Obrazek: 6ac40d68be3bcc63.jpg]

[Obrazek: 09d74bc79e3886c6.jpg]

[Obrazek: b09c7428879dbfd7.jpg]

[Obrazek: fbc777b12f56e953.jpg]

[Obrazek: 58844cc660bd64c9.jpg]

[Obrazek: 2855e49d314e571a.jpg]
[Obrazek: 2a37fabe44ce819f.jpg]

[Obrazek: c1b4932dbe507eae.jpg]


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - cr500r - 31-10-2009

blacha, no nie pasuje i już.


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - Gała - 31-10-2009

Nieprawdaż? Paskudnie to wyszło. Ktoś musiał długo myśleć, by to tak totalnie spieprzyć! I jeszcze te klimatyzatory pasujące do zabytkowego obiektu, jak nie przymierzając owa blacha na facjatach do reszty dachu!


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - szeggy - 31-10-2009

Ehh za bardzo sie cieszylem z remontu tego budynku jak i planowanej rewitalizacji parku zeby teraz krytykowac cala ta inwestycje. Fakt faktem wizualnie dobrze to wyglada, mogli przeciez calosc pokryc blacha, pewne niedociagniecia wszedzie sie zdazaja, szkoda ze konserwator zabytkow nie zadbal o to zeby takich niedociaglosci nie bylo, a klimatyzatory fakt pewnie potrzebne, to mogly by byc calkiem z tylu budynku gdzie nie bylo by ich widac albo w wydzielonym innym miejscu gospodarczym, nie problem pociagnac instalacje troche dalej poza obreb "domku"


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - tira-rira - 01-11-2009

Jak zobaczyłem klimatyzatory na bocznej ścianie zadałem sobie pytanie: -Cholera, co to ma być?! Ale po chwili namysłu doszedłem do wniosku, że to jednak najodpowiedniejsze miejsce dla nich. Dlaczego? Otóż montaż z frontu (od strony parku) odpada z wiadomych względów, z tyłu również ze względu, że także rzucałyby się w oczy. A tak może w sąsiedztwie nieszczęsnych klimatyzatorów drzewa pokryją się liśćmi i nie będą aż tak straszyły.

Co do ocynkowanej blachy na dachu - to ktoś ewidentnie poleciał w kulki. Wizualizacje przedstawiały czerwoną dachówkę i panele słoneczne. Z jakiego powodu zmieniono projekt - nie wiadomo. Trzeba będzie wysmarować maila do prezydenta z zapytaniem "o co chodzi?"


RE: Remont "Domku Ogrodnika" - Basia - 08-11-2009

(27-10-2009, 19:36)Gała napisał(a):
(25-09-2009, 11:45)Kostek napisał(a): Już wkrótce neogotycki Domek Ogrodnika odzyska dawny blask dzięki całościowemu remontowi, który wykonuje firma PA NOVA w zamian za budowę galerii "Sanowa".
Już prawie odzyskał. Prawie, bo efekt całości psują facjaty przykryte zwykłą blachą ocynkowaną, niewspółgrającą z resztą dachu. Również pozostałe obiekty wyróżniają się in minus ze względu na pokrycie dachów prostą blachą ocynkowaną. Ciekawe, czy to zalecenia konserwatora zabytków, czy też oszczędności wykonawcy wynikłe z kryzysu?