Forum Przemyskich Inwestycji

Pełna wersja: Remont Dworca PKP w Przemyślu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Cytat:
Cushman & Wakefiled przygotowała plan zagospodarowania dworca PKP w Przemyślu


Wiodąca na świecie firma doradzająca na rynku nieruchomości "Cushman & Wakefield” przygotowała plan zagospodarowania dworca PKP w Przemyślu.


W przyszłym roku mają się rozpocząć prace przy generalnym remoncie dworca.

- W przygotowanym przez nas planie określony został najbardziej korzystny dla tego obiektu skład najemców – twierdzi Katarzyna Michnikowska z działu doradztwa Cushman & Wakefield.

Remont przemyskiego dworca PKP oczekiwany jest od wielu lat. Jeszcze niedawno mówiło się, że prace rozpoczną się w tym roku. Teraz wiadomo, że ruszą w przyszłym.

Niewykluczone, że Cushman & Wakefield zajmie się również tzw. komercjalizacją przemyskiego dworca, czyli wyszukaniem najemców lokali. Tak było w przypadku innych dworców PKP w Polsce.

Firma Cushman & Wakefield jest już znana w Przemyślu. Zajmuje się komercjalizacją budowanej Galerii Sanowej.

źródło: nowiny24.pl
Pięknie! Bardzo ucieszyła mnie ta informacja!
Mam nadzieje, że remont dworca obejmie również chociaż część Placu Legionów, bo dojście do budynku dworca od ulicy Mickiewicza nie jest za ciekawe.
Chciałbym, aby w przyszłości zrekonstruowano Pasaż Gansa pod którym znajdowałby się podziemny parking, to niestety marzenie ściętej głowy Big Grin
(06-10-2009, 19:08)Kostek napisał(a): [ -> ]Chciałbym, aby w przyszłości zrekonstruowano Pasaż Gansa pod którym znajdowałby się podziemny parking, to niestety marzenie ściętej głowy Big Grin

popatrzmy na to cacko architektury :

[Obrazek: pasaz.jpg]

jak najbardziej jestem za takim rozwiązaniem, ale to raczej marzenia Smile


fotka ze strony http://www.twierdza12.friko.pl
Kostek,marzenia są piękne i jak najbardziej wskazane. Ale coś za coś. Czy brałeś pod uwagę, ze ta odbudowana kamienica całkowicie zasłoni dworzec (też niebrzydki) od ul. Mickiewicza i co nieco skomplikuje ruch samochodowy w tym rejonie. Do wjazdu na plac Legionów służyła by w tym przypadku uliczka szerokości ulicy Rejtana (co jest widoczne na zdjęciu, po lewej w głębi kamienica na rogu Rejtana i Mickiewicza, z siedzibą PKO SA) a wyjazd byłby ul. Sowińskiego (na zdjęciu po prawej)
Moim zdaniem to wręcz konieczność. Jak mówił nasz "klasyk" oczywista, oczywistość.
No i trochę informacji z prasy lokalnej:
Cytat:Najwcześniej w 2010 roku rozpocznie się remont Dworca Głównego PKP w Przemyślu.
Do tego czasu pasażerowie korzystający z usług przewoźnika będą patrzeć na obskurne, brudne wnętrza.

Przemyślanie nie tracą nadziei, że dworzec w ich mieście stanie w końcu jego wizytówką.

Neobarokowy gmach przemyskiego dworca wzniesiony w XIX wieku to perła architektury na szlaku kolejowym pomiędzy Krakowem i Lwowem - uważają specjaliści.

Zabytek, chociaż nietuzinkowy już dawno stracił swoją dawną świetność i próżno czekać, kiedy ją znowu odzyska. Niegdyś reprezentacyjna oraz budząca zachwyt przyjezdnych stacja obecnie stanowi antyreklamę miasta.

Na własne oczy przekonali się o tym mieszkańcy, którzy pod koniec lutego br. tłumnie uczestniczyli w imprezie pod hasłem "100 lat temu na dworcu”. Z jednej strony zachwycali się jego pięknem, z drugiej z obrzydzeniem spoglądali na zaniedbane i brudne wnętrza.

Zdążyć przed Euro

Michał Wrzosek, rzecznik prasowy PKP S.A., zapewnia, że do 2011 roku Dworzec Główny w Przemyślu przejdzie generalny remont. Wartość przedsięwzięcia oszacowano wstępnie na około 85 milionów złotych. Inwestycja zostanie sfinansowana z kasy kolei oraz budżetu państwa.

Prace powinny rozpocząć się za rok. Według Wrzoska, modernizacja dworca jest konieczna nie tylko ze względów estetycznych. Równie istotne dla sprawy są zaplanowane na 2012 rok Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

- Musimy skomunikować połączenia kolejowe z Ukrainy - wyjaśnia Michał Wrzosek. - Przez Przemyśl ma przebiegać jedno z nich.
Pasaże i punkty

Będąca w trakcie opracowywania koncepcja restauracji dworca zakłada przywrócenie mu pierwotnego wyglądu. W tym właśnie celu gromadzone są archiwalne zdjęcia mające pomóc w wiernym odtworzeniu szczegółów, detali architektonicznych.

W piwnicach i innych niezagospodarowanych obecnie pomieszczeniach mogłyby powstać pasaże handlowe, punkty usługowe.

Źródło : Nowiny24.pl, 6 marca 2009

Cytat:Cushman & Wakefiled przygotowała plan zagospodarowania dworca PKP w Przemyślu.
W przyszłym roku mają się rozpocząć prace przy generalnym remoncie dworca.

- W przygotowanym przez nas planie określony został najbardziej korzystny dla tego obiektu skład najemców – twierdzi Katarzyna Michnikowska z działu doradztwa Cushman & Wakefield.

Remont przemyskiego dworca PKP oczekiwany jest od wielu lat. Jeszcze niedawno mówiło się, że prace rozpoczną się w tym roku. Teraz wiadomo, że ruszą w przyszłym.

Niewykluczone, że Cushman & Wakefield zajmie się również tzw. komercjalizacją przemyskiego dworca, czyli wyszukaniem najemców lokali. Tak było w przypadku innych dworców PKP w Polsce.

Firma Cushman & Wakefield jest już znana w Przemyślu. Zajmuje się komercjalizacją budowanej Galerii Sanowej.

Źródło : Nowiny24.pl, 03 października 2009
[Obrazek: bilde?Site=NW&Date=20091003&Category=PRZ...=0&title=1]

Cytat:Na Podkarpacie trafi 80 mln złotych – ponad jedna piąta kwoty, którą minister infrastruktury przeznaczył na modernizację budynków PKP przed Euro 2012.
Generalnych remontów doczekają dworce w Przeworsku, Łańcucie i Przemyślu.

W ciągu dwóch lat budżet państwa da 375 mln złotych na modernizację dworców kolejowych w całej Polsce. Głównie tam, gdzie można się spodziewać wzmożonego ruchu związanego z Euro 2012. Na Podkarpaciu to część międzynarodowej linii kolejowej E-30 ze Zgorzelca do Medyki.

Zabytek odzyska dawny blask

- Do modernizacji na podkarpackim odcinku wytypowaliśmy dworce w Przeworsku, Łańcucie i Przemyślu – mówi Halina Kurtka, dyrektor Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Krakowie.

Na dwie pierwsze inwestycje przeznaczono ok. 10 mln zł. Gigantyczną dotację – 70 mln zł – dostanie Przemyśl na odzyskanie świetności zabytkowego budynku dworcowego.

PKP jest bardzo zainteresowane współpracą z samorządami.

– Na dzisiejsze nasze potrzeby obiekty dworcowe są za duże, część ich powierzchni można zagospodarować w inny sposób – mówi dodaje Grzegorz Dziadzio, wicedyrektor ds. technicznych. – Prowadziliśmy wstępne rozmowy, miasta mogą zgłosić swoje pomysły – dodaje dyrektor Kurtyka.

Pomogą innym

Trwa przygotowywanie dokumentacji, prace budowlano-remontowe mają ruszyć na wiosnę. W ciągu roku dworce i ich otoczenie mają zyskać nowe oblicze. Powstaną też parkingi.
- Będziemy w kolejnych latach szukać pieniędzy na modernizację pozostałych podkarpackich dworców. Z własnych funduszy stać nas tylko małe remonty. W ostatnich dwóch latach poprawiliśmy wygląd 10 dworców, m.in. w Krośnie, Zagórzu, Lubaczowie – wylicza Dziadzio.

Na Podkarpaciu kolej ma 136 dworce, ale setka z nich jest zamknięta (nie ma kas, poczekalni).

– Jeśli samorządy będą zainteresowane wznowieniem ich działalności, dołożymy starań, żeby znów były czynne – zapewnia Dziadzio.

Szefowie oddziału tłumaczą, że przekazanie pustych budynków samorządom nie jest jednak łatwe, bo ograniczają to przepisy ustawy.
Źródło : Nowiny24.pl, 11 października 2009
Jestem ciekaw co Cushman & Wakefield zaplanowali w pomieszczeniach do tej pory niewykorzystywanych. Kiedyś była mowa o restauracji,SPA i dyskotece. Jestem ciekaw na czym konkretnie się skończyło. Postaramy się dowiedzieć Smile
Dyskoteka na dworcu?
Brzmi dość oryginalnie Smile

Może jakieś kasyno z prawdziwego zdarzenia?!... Nieeeee to nie te czasy, ale klimat byłby niewyobrażalny).

Co do budynku. Ilekroć znajduję się w pobliżu to nigdy nie wydawał mi się jakiś nadzwyczaj brudny od środka. Oczywiście może być lepiej, ale czy to tak na prawdę odstrasza? Pewnie dobrze ktoś powiedział (już nie pamiętam gdzie, albo w jakimś wątku, albo w artykule), że przemyślanom pewne rzeczy nie przeszkadzają ale turystom już bardziej. Więc może coś w tym jest.
Panowie i panie, wątek o remoncie dworca kolejowego był już założony wcześniej Smile
http://frp.com.pl/forum/showthread.php?tid=24
Kostek zrób porządek Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36