Forum Przemyskich Inwestycji

Pełna wersja: Remont dawnego Klubu Garnizonowego z przeznaczeniem na Bibliotekę Publiczną
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Centrum Kulturalne chce uruchomić nowe kino w Przemyślu

Nowiny, 2010.03.02
Autor: Norbert Ziętal

Przemyskie Centrum Kulturalne, które administruje jedynym w mieście kinem, chciałoby je przenieść do budynku byłego Klubu Garnizonowego.

Obecnie należące do CK kino Centrum mieści się w budynku przy ul. Konarskiego.

- Prowadzimy szeroką działalność kulturalną i często kino blokuje naszą salę widowiskową. Stąd inicjatywa jego przeniesienia - mówi Adam Halwa, dyrektor CK w Przemyślu.

CK jest zainteresowane budynkiem przy ul. Grodzkiej, po byłym Klubie Garnizonowym. W jednej z sal mieściło się kiedyś kino Kosmos. Budynek za niedługo stanie się własnością miasta.

- Bardzo poważnie rozważamy tę propozycję. Zależy nam na uruchomieniu w Przemyślu kina spełniającego wysokie standardy - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.

Halwa twierdzi, że chciałby, aby było to nowoczesne kino, z pełną cyfryzacją, z możliwością wyświetlania filmów w technologii 3D, trójwymiarowych. Oprócz aktualnych hitów w kinie emitowane byłyby ambitne produkcje europejskie i repertuar offowy. Twierdzi, że na remont starego kina Kosmos chciałby pozyskać pieniądze z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Czy może utworzenie tam kina niby z prawdziwego zdarzenia, ze sprzętem 3D spowoduje, że filmy będą grane premierowo lub do kilku po premierze czy nadal nawet z miesięcznym opóźnieniem?

Interesuje mnie też to, czy jak już zrobią porządne kino, takie jak pisałem wyżej to czy zainwestują w punkt ze sprzedażą popcornu i napojów?

Pomalowanie małej sali, zakup automatów do popcornu i napojów, szafek,blatu i ew. szyby oraz zakupienie foteli z miejscem na napój (skoro i tak mają kupić nowe to mogą dołożyć). Jest to kwestia niewiele większych kosztów (biorąc pod uwagę remont za kilka milionów), a może przynieść zyski oraz komfort i zadowolenie klientom.

Mam nadzieję, że stworzą kino z prawdziwego zdarzenia.
Inicjatywa kina fajna ale nie z ręki instytucji publicznych. Te zawsze będą wmawiać a to że frekwencja niska, a to że nie mają dotacji na filmy, a to że .... coś tam jeszcze.
Znawcą nie jestem ale wiem że kina słono płacą za filmy aby je wyświetlić premierowo czy też przed premierowo. Dopóki w grę nie wejdzie prywatny inwestor (Multikino, Imax, Helios) to możemy zapomnieć o kinie. A CK to teatr z funkcją kina.

P.S. Czy coś się zmieniło w tej sprawie?
Jeśli odkopałem wątek to przepraszam i proszę nie bić.
Najpierw niech coś zrobią z repertuarem....
(30-07-2010, 16:24)Mateos44 napisał(a): [ -> ]Najpierw niech coś zrobią z repertuarem....

... z repertuarem kina którego nie ma?
(31-07-2010, 0:42)Ruzyk napisał(a): [ -> ]
(30-07-2010, 16:24)Mateos44 napisał(a): [ -> ]Najpierw niech coś zrobią z repertuarem....

... z repertuarem kina którego nie ma?

Coś tam jest w obecnym kinie... ale to takie moim zdaniem "odgrzewanie kotletów"
Fajnie jeżeli oprócz premier filmowych prowadzono by dalej Festiwal Kina Niezależnego CK OFF. W tym roku repertuar Festiwalu był dość ciekawy. Ale doszły mnie słuchy, że nie będzie już realizowany. Czy wiecie coś na ten temat?
czy będzie tam kino, to jeszcze nie do końca wiadomo - w części kompleksu planowana jest natomiast biblioteka publiczna - wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla "Zmiana sposobu użytkowania budynku dawnego Klubu Garnizonowego na bibliotekę publiczną".

http://www.przemysl.pl/bip/tablica_ogloszen/14159.html
To już mamy odpowiedź jaki będzie repertuar ..... książkowySad
co to za miasto tylko biblioteki,apteki banki i sklepy z odzieżą używaną dobrze i tak za parę lat wyjadę do Rzeszowa
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8