Budowa akwenu wodnego

Wtorek, 14 lipca 2009

Ściana wspinaczkowa, tory pływackie, zjeżdżalnie wodne, ścieżki rowerowe i spacerowe, boiska sportowe, to tylko niektóre z atrakcji jakie powstaną w ramach projektu zagspodarowania oczek wodnych przy ulicy Sanockiej w Przemyślu.

Projekt obejmuje:

Trzy niezależne zbiorniki wodne, w tym:

Zbiornik duży: z połączenia 2-3 „oczek wodnych” o głębokości do 3 m z możliwością żeglowania i uprawiania sportów wodnych.

Kąpielisko dla dzieci i młodzieży, którego część wyposażona zostanie w płytszą strefę dla dzieci, wyznaczone tory pływackie, zjeżdżalnie, wieżę do skoków, stanowisko ratownika, piaszczystą plażę, niezależne zaplecze sanitarne, przebieralnie z prysznicami. Część przeznaczona dla sportów wodnych i żeglarskich, z możliwością wyznaczenia toru kajakowego, przystanią i hangarami dla łodzi. Dla przedłużenia czasu użytkowania kąpieliska należałoby rozważyć możliwość wykorzystania źródeł geo-termalnych dla podgrzewania wody w zbiornikach wodnych.

Zarybiany zbiornik wodny – do celów wędkarskich - funkcjonujący jako płatne łowisko, z przygotowanymi stanowiskami – pomostami, wiatami zarówno do łowienia w dzień jak i w nocy. W pobliżu przewiduje się niewielkie oczko dla narybku.

- Miejsca do plażowania

- Place zabaw dla dzieci

- Zjeżdżalnia do wody

- Ścieżki spacerowe, rowerowe i ścieżki zdrowia

Obiekty kubaturowe:

  • Zaplecze techniczno-magazynowe połączone z hangarami dla sprzętu pływającego, zlokalizowane w okolicy placu i przystani.
  • Obiekty handlowo–gastronomiczne – połączone z hangarami dla sprzętu pływającego, zlokalizowane w okolicy placu i przystani.
  • Obiekt socjalno-biurowy z zapleczem sanitarnym i natryskami

Korty tenisowe otwarte z możliwością przykrycia powłoką pneumatyczną oraz boisko do badmintona, stoły do tenisa stołowego wraz z zapleczem.

Boiska do koszykówki, piłki siatkowej i plażowej.

Pole do mini golfa obejmowałoby kompleksowy teren treningowy z driving range, pola do treningu chippingu i puttingu (chipping green, putting green), practise bunker, pole mini golfa oraz pawilon klubowy – obiekt obsługujący z salą do treningu swingu z golf blasterem.

- Ściana wspinaczkowa (wys. do 5 m jako uzupełnienie ścianki przy Stoku Narciarskim)

- Drogi dojazdowe

- Parking dla samochodów (250 szt.) z możliwością rozbudowy

- Sieć infrastruktury technicznej (wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i teletechnicznej).

Akwen wodny w Przemyślu

Mapa:

 

 

Szczegółowy plan w formacie pdf

Źródło: http://www.przemysl.pl/gospodarka/informacje/inwestycje/projekty_zrealizowane/3805.html

Tagi artykułu: